• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yusuf.ozmerdivenli
  • https://twitter.com/YusufOzmerdiven

Ziyaretçi Defteri


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Furkan Bozdağ (09/12/2023 00:17)
Konu : Kayseri Lisesi
Mesaj : Kayseri Lisesi 2021 yılı mezunlarındanım. Aradan pek zaman geçmemesine rağmen her sabah kızarak ve somurtarak gittiğim okuluma derin bir özlem duyuyorum. Ellerinize ve emeklerinize sağlık. Saygılarımla.
Yusuf Özmerdivenl (16/07/2023 21:54)
Konu : Kayseri Lisesii Web Sitesi
Mesaj : Emel Hanım ilginize,dilek temennileriniz için teşekkür ederim..Zaman selinin önünden kurtarabildiğim bilgi,belge,resim vb.lerini bir araya getirerek bunları hazırladım. Her yaştan Kayseri Lisesi''''nin Nura Koşan Geçleri''''ne faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Yusuf ÖZMERDİVENLİ
Emel Odabaşı (07/06/2023 08:33)
Konu : Hatıralar
Mesaj : Emeğiniz için teşekkür ederim 1994 yılı mezunuyum. O günlere tekrar gittim. Tüm öğretmenlerimin ellerinden öpüyorum. Kayseri Lisesi mezunu olduğum için gurur duyuyorum
Yusuf Özmerdivenl (18/01/2023 02:30)
Konu : Okulu bırakma.
Mesaj : Resul Bey, okulu bırakmayı düşünüp TASDİKNAME almaya gelen onlarca öğrencilerimdensiniz. Çok sayıda öğrencimi nasihat ederek, okumanın, diplomanın önemini anlatarak kararından vazgeçmesini sağlamış dualarını almışımdır. Eğer tasdiknameni kesip gönderseydim yıllar sonra Maden Mühendisi Resul Akdeniz yerine nasıl bir kişiyle karşılaşacaktım? Onlarca örnekten birisini sizinle paylaşayım. Bir kız öğrencim sizin gibi Lise 1. sınıf öğrencisi iken sene sonunda 2 dersten beklemelli duruma düşmüş dolayısıyla bir yıl evinde bekleyip dersine çalışıp onları verince bir üst sınıfa geçecekti. Annesi ile tasdikname almaya geldiler. Teyze kızımızın tasdiknamesini vermiyorum. Tasdiknameyi alıp gittiğinizde evde dünürcü bekliyeceksiniz.Nasıl olsa evlenir. Liseyi hatta Üniversiteyi bitirine yine evlenir. Okusun mesleğini kazansın. Allah vermesin olumsuz bir durum olduğunda erkek çocuğu icabında hamallık yapar evini geçindirir.kız çocuğu kime boyun bükecek. 8 ay sonra sınavlara giirip sınıfını geçer, tahsiline devam eder dedim.Çeşitli örneklerle nasihat ettim tasdiknameyi vermedim. Öğrencim okudu Liseyi Üniversiteyi bitirdi mesleğini eline aldı .Hocam siz sebep oldunuz diye dua eder, Bayramlarda Öğretmenler Gününde arar teşekkür eder. Öğrencilerimin hayatına dokunup faydalı olabildiysem bundan mutluluk duyarım.
Resul Akdeniz (17/01/2023 21:54)
Konu : Lise
Mesaj : Lise 1. sınıfta okulu bırakmak üzere tasdikname dilekçesi vermiştim. O zaman bu dilekçeler Müdür muavini Yusuf Özmerdivenli beyefendiye veriliyordu. Yusuf hoca bana kızdı '' Saçmalama oğlum okul bırakmak ta nereden çıktı?'''' dedi. Ancak ben dilekçeyi verdim ve odadan çıktım. Okul bahçesinde gezerken arkadaşlarım ve bazı öğretmenlerimle karşılaştım ve onlarla vedalaştım. Arkadaşlarım ve hocalarım da bana kızdılar, bazı hocalarım nasihat ettiler. Bu durumda daha p an pişman olmuştum dilekçe verdiğim için. Ancak dilekçe verilmişti ve neredeyse iki saat olmuştu, muhtemelen de işlemler yapılıp tasdikname bile hazırlanmıştı. Arkadaşlarım ve öğretmenlerim illa gidip dilekçeyi iptal etmesi için Yusuf Özmerdivenli hocayla konuşmamı ,Yusuf hocanın belki iptal edebileceğini söylediler. Çekine çekine Yusuf hocanın kapısına vardım, gayet nazik bir şekilde kapıyı .çaldım ''''Gel'''' sesi ile de odaya girdim. Yusuf hoca beni görünce biraz sinirlendi ve ''''Ne var gene niye geldin serseri'''' dedi.Ben durumu anlatınca kafasıyla işaret ederek ''''Al şunu da git serserilik yapma '''' dedi. Dilekçe benim koyduğum yerde duruyordu, değil işleme almak ellememiş bile . Aldım dilekçeyi teşekkür ederek hızla çıktım odadan.

Anlatacak bir çok konu içinden benim hayatıma dokunmuş olan bu güzel hatırayı paylaşmak istedim. Bu vesile ile tüm öğretmenlerime özellikle de Yusuf Özmerdivenli hocama saygılarımı sunuyor ellerinden öpüyorum.
A. UÇAR (02/01/2023 22:26)
Konu : 11-S
Mesaj : Değerli Yusuf Bey. Bu arşiv için size tesekkür ederim. 2004''ün son sayısında sınıf fotoğrafları 11-R ile son buluyor. Bir öğrencisi olarak 11-S''yi görememek üzdü. O sayıya ben de katkıda bulunmuştum, dergide 11-R sonrası hiç mi yoktu yoksa burada eksik mi acaba?
Yusuf Özmerdivenl (30/05/2022 14:46)
Konu : Hizmetler
Mesaj : Sayın Hanım Atay. ilginize,dilek temennileriniz için teşekkür ederim..Zaman selinin önünden kurtarabildiğim bilgi,belge,resim vb.lerini bir araya getirerek bunları hazırladım. Her yaştan Kayseri Lisesi''nin Nura Koşan Geçleri''ne faydalı olabildiysem ne mutlu bana.
Hanım Atay (21/05/2022 00:32)
Konu : Kayseri Lisesi
Mesaj :
Merhabalar Yusuf Hocam Kayseri lisesi mezunuyum fakat sizle yollar kesismemisti .Sayfanızı yeni keşfettim.Lisemiz için yaptıklarınız çok gurur verici.Dergileri ve yazılarımızı ararken sitenizde buldum kendimi.cok duygulandırdı.anilarimiza
burada kolaylıkla ulaşmak çok sevindirdi beni. Teşekkürlerimi iletmek istedim.. Emeğinize sağlık.
Yusuf Özmerdivenl (26/11/2021 02:06)
Konu : Kayseri Lisei
Mesaj : Sayın M.K.Kılnamaz Hocam,biliindiği gibi Kayseri Lisesi 100.Yıl Şeref Belgeseli''ne 12 yılımı verdim.Kayseri Lisesi''nin tozlu raflarında mesai mevhumu tanımadan araştırma yaptım. Zaman selinin önünden arının binbir çiçekten usare topladığı gibi bilgi,belge,fotoğraf vb.lerini derledim.Ayrıca Yıllık, Dergi vb. leri için de aynı şekilde çalıştım.Mezunu olmak, bünyesinde yıllarca Öğretmen ve idareci olarak çalışmaktan gurur duyduğum Kayseri Lisesi''ne Kayseri Lisesi mensuplarına, Kayseri Maarif Tatihine bir katkıda ,hizmette bulunabildiysem bundan mutluluk duyarım. Dilek ve temennileriniz için teşekür eder sağlık, başarı dolu günler dilerim.
Mustafa Kemal KILNAMAZ (20/11/2021 22:39)
Konu : Kayseri Lisesi
Mesaj : Sayın Yusuf ÖZMERDİVENLİ hocam Kayseri Lisesi için yaptığınız çalışmalara müteşekkirim, yeni çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Alper Terzioğlu (20/11/2021 03:12)
Konu : Kayseri Lisesi 100. Yıl Şeref Belgeseli
Mesaj : merhaba, öncelikle bu değerli çalışma için teşekkür ederim. Dedem de 1944 (1943 de olabilir) yılında lisenizden mezun. Ancak sayfanızda 1920-1954 ile ilgili pdf linki açılmıyor. yardımcı olursanız çok makbule geçer. saygılarımla,
IP Adresi 62.244.194.6
Alper Terzioğlu (20/11/2021 03:05)
Konu : Kayseri Lisesi 100. Yıl Şeref Belgeseli
Mesaj : Alper Bey, Dedenizin adını yazmış olsaydınız bakardım. Ben açtım, normal çalıştı. Siteye girdiğinizde Kayseri Lisesi 100. Yıl Şeref Belgeseli Lingine tıklayıp aşağı doğru inip 1. cilt ikinci parça lingine tıklayınız.Üstde oluşan mavi çizginin satır sonuna gelmesini bekleyiniz. Kolay açılsın diye bir cilt 4 parçaya bölündü.Detaylı bilgi için GSM 05066699700 Selamlar.
Yusuf Özmerdivenl (20/11/2021 03:01)
Konu : Kayseri Lisesi 100. Yıl Şeref Belgeseli
Mesaj : Alper Bey, Dedenizin adını yazmış olsaydınız bakardım. Ben açtım, normal çalıştı. Siteye girdiğinizde Kayseri Lisesi 100. Yıl Şeref Belgeseli Lingine tıklayıp aşağı doğru inip 1. cilt ikinci parça lingine tıklayınız.Üstde oluşan mavi çizginin satır sonuna gelmesini bekleyiniz. Kolay açılsın diye bir cilt 4 parçaya bölündü.Detaylı bilgi için GSM 05066699700 Selamlar.
Yusuf Özmerdivenl (10/07/2021 12:38)
Konu : Hizmetler
Mesaj : Halit Taner Bey, ilginiize ve duygularınıza teşekkürler.Teknolojinin imkanları sayesinde bu eserlere dünyanın her köşesinden ulaşılabiliyor. Siz Almanya''dan ulaşmışsınız..Ne mutlu.Aynı şekilde Amerikadan, Japonya''dan Hollanda''dan v.b yerlerden her Kayseri Liseli, Kayserili herkes ulaşabiliyor Geçenlerde 9. Cumhurbaşkanımız rahmetli Süleyman DEMİREL''i anma proğramında .bir konuşmacı: ''''BIRAKTIĞI ESERLERLE HALA VATAN HİZMET EDİYOR.'''' diyerek konuşmasını bitirmişti.Ben de bu eserlerle hayırla anılırsam, emeklerimin, hizmetlerimin karşılığını almış olmanın gururunu ve mutluluğunu duyarım. Selamlar.
Yusuf Özmerdivenl (10/07/2021 12:34)
Konu : Hizmetler
Mesaj : Halit Taner Bey, ilginiize ve duygularınıza teşekkürler.Teknolojinin imkanları sayesinde bu eserlere dünyanın her köşesinden ulaşılabiliyor. Siz Almanya'dan ulaşmışsınız..Ne mutlu.Aynı şekilde Amerikadan, Japonya'dan Hollanda'dan v.b yerlerden her Kayseri Liseli, Kayserili herkes ulaşabiliyor Geçenlerde 9. Cumhurbaşkanımız rahmetli Süleyman DEMİREL'i anma proğramında .bir konuşmacı: ''BIRAKTIĞI ESERLERLE HALA VATAN HİZMET EDİYOR.'' diyerek konuşmasını bitirmişti.Ben de bu eserlerle hayırla anılılırsam, emeklerimin, hizmetlerimin karşılığını almış olmanın gururunu ve mutluluğunu duyarım. Selamlar.
Halit Taner Turan (08/07/2021 01:05)
Konu : HİZMETLER
Mesaj : Senelerin mahsülü bu eserleri Kayserinize, Kayseri Lisemize kazandırdığınız için teşekkürler. 1978-82
Almanya dan sevgi ve selâmlar.
Yusuf Özmerdivenli (05/12/2020 01:13)
Konu : Okulumuz ve Sitemiz
Mesaj : Meliha Hanım ilginiz,dilek temennileriniz için teşekkür ederim..Zaman selinin önünden kurtarabildiğim bilgi,belge,resim vb.lerini bir araya getirerek bunları hazırladım. Her yaştan Kayseri Lisesi''nin Nura Koşan Geçleri''ne faydalı olabildiysem ne mutlu bana.
Meliha İlhan (05/12/2020 01:07)
Konu : Okulumuz
Mesaj : Kayseri lisesinin mezunlarının birlik beraberliklerini sağlamakta emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.Bu sayfadan ulaşabildiğim değerli okul arkadaşlarıma bu sayfalarınızla ayrı bir kalıcılık sağlıyor bu emelinizden dolayı şansınıza teşekkürü borç bilir size sağlıklı uzun ömür dilerim
Yusuf Özmerdivenli (28/11/2020 22:27)
Konu : Kayseri Lisesi Belgeseli,Yıllıklar Dergileri,Sitenin yenilenmesi
Mesaj : Sayın Güvener Ferahbas Sizler de sağ olunuz.Zaman selinin önünden kurtarabildiğim bilgi,belge,resim vb.lerini bir araya getirerek bunları hazırladım. Her yaştan Kayseri Lisesi'nin Nura Koşan Geçleri'ne faydalı olabildiysem ne mutlu bana.
Güvener Ferahbaş (28/11/2020 22:24)
Konu : Akşam Lisesi mezunu
Mesaj : Sayın Hocam,çok büyük hiç unutulmayacak emeklerinize Akşam Lisesi mezunu olarak yürekten teşekkür ediyorum.Sağolunuz.
"Güvener Bey, Benimde mezunu olduğum okulumuza ve Kayseri Lisesi'nin her yaştan Nura Koşan Gençlerine bir hizmette bulunabildiysem mutluluk duyarım Selamlar..."
Editör Notu
 1 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret62255
Hava Durumu
Saat